R125 to najlepszy lekki motocykl z segmentu Supersport z najlepszą w klasie specyfikacją, a jego silnik oraz podwozie bazują na technologiach zaczerpniętych z wyścigów. Nowe elementy graficzne oraz malowania nowej generacji Icon Blue, Tech Black i 70th Anniversary, nawiązujące do większych modeli z serii R, nadają temu lekkiemu sportowemu motocyklowi o pojemności 125 cm3 poważnego wyglądu.
Rama Deltabox o wyścigowej geometrii została uzupełniona widelcem upside-down KYB z goleniami o śr. 41 mm oraz mocowanym systemem dźwigni centralnym amortyzatorem - wszystko to w celu zapewnienia super-poręcznego prowadzenia. Układ podnóżki/kanapa/kierownica zapewnia sportową pozycję gwarantującą optymalną kontrolę nad motocyklem, a nowy, 5-calowy ekran TFT z możliwością sparowania ze smartfonem zapewnia motocykliście dostęp do wszystkich informacji oraz pozostanie w kontakcie z innymi. A mocny, centralnie umieszczony przedni ledowy reflektor i podwójne światła pozycyjne w kształcie litery M o agresywnym wyglądzie podkreślają DNA serii R.
Technologia zmiennych faz rozrządu (VVA) opracowana przez Yamahę oraz zmodyfikowany układ wydechowy zapewniają temu czterosuwowemu silnikowi o pojemności 125 cm³ optymalne osiągi w całym zakresie obrotów. Dodatkowo system kontroli trakcji i sprzęgło A&S zwiększają kontrolę nad motocyklem zarówno podczas przyspieszania, jak i hamowania. Dzięki wykończeniu klasy premium, nowym malowaniom Icon Blue i Tech Black lub efektownej, jubileuszowej wersji w barwach czerwieni i bieli, R125 ma wszystko, czego potrzeba, by w pełni poczuć sportowe emocje, rodem ze świata serii R.
|
Typ silnika |
4-suwowy, Chłodzony cieczą, SOHC, 4-zaworowy |
|
Pojemność |
125cm3 |
|
Średnica x skok tłoka |
52,0 mm x 58,7 mm |
|
Stopień sprężania |
11.2 : 1 |
|
Moc maksymalna |
11,0kW (15.0 KM) @ 10.000 obr./min |
|
Maksymalny moment obrotowy |
11,5Nm (1,2kg-m) @ 8.000 obr./min |
|
Układ smarowania |
Mokra miska olejowa |
|
Typ sprzęgła |
Mokre, wielotarczowe |
|
Układ zapłonu |
TCI (cyfrowy) |
|
Układ rozrusznika |
Elektryczny |
|
Skrzynia biegów |
Z kołami w stałym zazębieniu, 6-biegowa |
|
Napęd końcowy |
Łańcuch |
|
Spalanie |
2,1 l/100km |
|
Emisja CO2 |
47 g/km |
|
Układ zasilania |
Wtrysk paliwa |
|
Rama |
Diamond |
|
Kąt wyprzedzania główki ramy |
26º |
|
Wyprzedzenie |
95mm |
|
Układ przedniego zawieszenia |
Widelec teleskopowy typu upside-down, Ø41mm |
|
Układ tylnego zawieszenia |
Wahacz, (Link type suspension) |
|
Skok przedniego zawieszenia |
130 mm |
|
Skok tylnego zawieszenia |
110 mm |
|
Hamulec przedni |
Hydrauliczny jednotarczowy, Ø292 mm |
|
Hamulec tylny |
Hydrauliczny jednotarczowy, Ø220 mm |
|
Opona przednia |
100/80-17 M/C |
|
Opona tylna |
140/70-17 M/C |
|
Długość całkowita |
1.990 mm |
|
Szerokość całkowita |
715 mm |
|
Wysokość całkowita |
1.145 mm |
|
Wysokość siodełka |
820 mm |
|
Rozstaw kół |
1.325 mm |
|
Minimalny prześwit |
160 mm |
|
Masa z obciążeniem (wliczając wypełnione zbiorniki oleju i paliwa) |
141 kg |
|
Pojemność zbiornika paliwa |
11,0 litrów |
|
Pojemność zbiornika oleju |
1,05 litrów |
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.